poniedziałek, 8 sierpnia 2016

Szczecińskie zwiedzanie część druga zmotoryzowana=))


Jeśli tylko będzie Wam dane odwiedzić Szczecin koniecznie zajrzyjcie do Muzeum Techniki i Komunikacji „Zajezdnia Sztuki” . Muzeum mieści się w dawnej zajezdni tramwajowej na Niemierzynie. Bilet wstępu kosztuje 10 zł. a ulgowy tylko 5zł.

Niektóre z cudów motoryzacji były „bohaterami” moich ręcznie malowanych koszulek a inne zapewne ozdobią następne.
Czegóż tam nie ma:
motorowery


motocykle http://kufereklucyny.blogspot.com/2016/05/portret-junaka-motocykla-rodem-z-prl.html


"Podkowa 98 – polski motocykl małolitrażowy, produkowany w roku 1939 przez Zakłady Przemysłowe „Podkowa" S.A. koło Legionowa." źródło Wikipedia

samochody osobowe http://kufereklucyny.blogspot.com/2015/08/malowane-trampki-w-meski-wzorek.htmlhttp://kufereklucyny.blogspot.com/2015/06/warszawa-kultowy-samochod-prl-ozdobia.html

autobusysamochody „ratownicze"a nawet tramwaje 


i BRDM-yJest wiele takich pojazdów o których istnieniu nawet nie widziałam choćby prototyp maleńkiego auta Smyk.Miał to być mały samochodzik rodzinny czyli 2+2 dwoje dorosłych i dwoje dzieci. Żeby dostać się na tylne siedzenie trzeba było złożyć przednie siedzenie pasażera. By wejść do samochodziku należało odchylić ku dołowi przednia pokrywa. Samochód nie miał bagażnika, na desce rozdzielczej znalazły się tylko prędkościomierz, kontrolka ładowania akumulatora i przełącznik kierunkowskazów z kontrolką. Smyk został wyprodukowany przez SFM tylko w serii próbnej w ilości 17 egzemplarzy (niektóre źródła podają 20 egzemplarzy).
Każdy z eksponatów jest dokładnie opisany na tabliczkach informacyjnych.


Można wejść do środka niektórych eksponatów , usiąść na motocyklu lub zobaczyć jak wygląda kierowanie tramwajem dzięki symulatorowi jazdy.


Dzieci na pewno zachwyci widok samochodów zabawek , będą mogły zobaczyć jakimi samochodzikami bawili się ich ojcowie a raczej dziadkowie a nawet pradziadkowie.


Na terenie muzeum jest też kawiarnia przyjazna dzieciom „Caffe Niebko” .

A dla amatorów fotografowania zorganizowano wystawę strych fotografii i jeszcze starszych aparatów fotograficznych.

Słowem dla każdego coś ciekawego=)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz