piątek, 13 stycznia 2017

GAZ- 69 samochód marzenie.
Dziś 13 i do tego piątek ale co tam zabrałam się do malowania nowej koszulki tym razem na koszulce pojawił się pojazd wojskowy GAZ-69. 

 


Oczywiście przy pracy nie zabrakło drobnych kłopotów podarł mi się szkic ale na szczęście już po przerysowaniu go na koszulkę przy pomocy kalki barwiącej. Potem biała farba prysnęła na mój ukochany dywan i trzeba było ją zmywać w trybie awaryjnym ale na szczęście dalej poszło już gładko nie licząc kilku drobnych incydentów .

W każdym razie z utrwalaniem wzoru metoda termiczna poczekam do jutra.
O koszulce z GAZ-em marzył to może za dużo powiedziane ale chciał taka mieć mój mąż . Doszliśmy do porozumienia ja wymaluje mu koszulkę a on w zamian ugotuje obiad ( naprawdę potrafi dobrze gotować) i postawi piwo.
Kupiłam koszulkę w kolorze khaki bo to taki podobno męski kolor choć 99,99 procent facetów uważa,że najpiękniejszy kolor na świecie to niebieski=)). 
 
W każdym razie khaki to kolor przypisany wojsku a GAZ był samochodem terenowym używanym w wojskach państw socjalistycznych.


Po zakończeniu II wojny światowej w 1946 roku rozpoczęto pracę nad konstrukcją samochodu GAZ-69 . Prace prowadzono pod kierownictwem Grigorija Wassermana. Seryjna produkcje rozpoczęto w 1953 roku. Produkowano go w dwóch wersjach 2-drzwiowej (GAZ-69, GAZ-69M) i 4-drzwiowej (GAZ-69A, GAZ-69AM) . Wersja dwudrzwiowa mogła pomieścić 8 osób lub 2 osoby i 500 km ładunku a wersja czterodrzwiowa 5 osób i 50 kilogramów ładunku
Wyposażony był w dolnozaworowy czterocylindrowy rzędowy silnik benzynowy o mocy 55 KM, unifikowany z silnikiem osobowej Pobiedy. Osiągał maksymalna prędkość 100km/h.
Pieszczotliwie nazywano go Gazikiem . Produkcje tego samochodu zakończono w 1972 roku.
Koszulka schnie a ja idę na obiecane piwo=) 

 A dziś właśnie była wielka przymiarka, koszulka pasuje =)) 

4 komentarze:

 1. Sama nie posiadam talentów plastycznych, ale z wielką przyjemnością oglądam Twoje prace :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Miło mi ,że się podoba . Ja za to chętnie dowiaduję się nowych rzeczy o kraju moich pierwszych dorosłych wakacji . Pozdrawiam serdecznie =)

  OdpowiedzUsuń
 3. Koszulka w kolorze khaki, auto wojskowe wszystko bardzo dobrze do siebie pasuje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Też tak sobie pomyślałam ,że będą do siebie pasować kolor i wzór. Dziękuję za wizytę i serdecznie pozdrawiam=)

  OdpowiedzUsuń