poniedziałek, 1 grudnia 2014

Ulice znam w Zielonej Górze=)

Dziś troszkę mnie rozbawił jeden z internautów , który napisał ,że dziękuje za "polubienia" i w podzięce zamieszcza fotkę z archiwum czyli takiego foto śmietnika. Chwile potem sprostował,że fotka jest piękna ale zapomniana to taka nieporadna kokieteria fotoamatora.  Ale nie ma tego złego coby na dobre nie wyszło poprzeglądałam swoje archiwum , którego za nic w świecie nie nazwałabym śmietnikiem i znalazłam kilka moim zdaniem całkiem ładnych fotek ulicy Reja.
Pewnie zaraz ktoś mnie poprawi , że chodzi o Mikołaja Reja, ale na tablicy z nazwą ulicy w Zielonej Górze widnieje Reja i kropka.
Mikołaj Rej (ur.4.02.1505 Żurawnie k. Halicza zm. między 8.09 a 5.10.1569 w Rejowcu)  polski poeta i prozaik tworzył w okresie renesansu. To autor powiedzenia Polacy nie gęsi, iż swój język mają!
A my zielonogórzanie nie gorsi od innych i swoją Reja ulice też posiadamy=))

W niektórych miastach ulica Reja to jedna z znamienitszych ulic miasta a czasem to mała boczna uliczka. Bywa,że ul. Reja to centrum kultury w mieście a czasem zapewne lepiej nie chodzić tą ulicą po zmroku.
 Coś w tym jest bo z dzieciństwa pamiętam taką wyliczankę
" na ulicy Reja złapano złodzieja....." ale to pewnie wroga propaganda mieszkańców innych ulic=)))
 Jaka jest nasza zielonogórska ul. Reja? Jedni mówią , że choć całkiem spora to lepiej o zmroku nią nie spacerować a inni ,że mieszka tu się znośnie. Jedno jest pewne ul. Reja w Zielonej Górze to ulica gdzie można zobaczyć jedne z najpiękniejszych kamienic w mieście.


Na ulicy Reja , można kupić przybory szkolne i zabawki ale też i suknię ślubną. Można znaleźć ratunek w razie kataru lub grypy w aptece ale
 i poprosić o pomoc opiekuna społecznego.
 Wybierzcie się na spacer na ulicę Reja bez pospiechu przejdźcie po niej, podnieście głowę i zobaczcie piękno tej ulicy. Wiele kamienic odzyskało dawny blask inne zapewne niedługo znowu wypięknieją.
Ostatnio na Ulicy Reja oddano do użytku nowy budynek ,wybudowany w miejscu dawnego "dzikiego parkingu" niestety budzi wiele kontrowersji bo nijak moim jaki zdaniem wielu innych mieszkańców do tej ulicy nie pasuje. To taki nowoczesny sześcian ale cóż  widać się nie znam ...
Zaproście na spacer swoich przyjaciół i pamiętajcie zanim cudze pochwalicie swoje poznajcie=) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz