sobota, 19 marca 2016

Wielkanocny stroik …  No i święta wielkanocne tuż, tuż warto pomyśleć o dekoracjach zanim udamy się do kuchni i słuch o nas zaginie=)) Co prawda nauczyłam się rozdzielać prace między domowników ale bez mojego osobistego nadzoru najpewniej, najpewniej by dali sobie radę no ale tradycja to tradycja=))
Często spędzałam święta na dyżurze w pracy ale z własnej woli tylko dwa razy nie spędziłam ich w domu raz wyjechałam na wczasy w Bieszczady a raz spędziłam je na weselu kuzynki. I zawsze brakowało mi tych domowych świąt pełnych zapachów domowego ciasta, przedświątecznej bieganiny , kłótni o przysłowiową pietruszkę i takich tam atrakcji=))
Powiem szczerze ,że kiedy byłam w Polańczyku nad Soliną pomimo uroku miejsca i fajnego towarzystwa tęskniłam za domem i przyrzekłam sobie,że to pierwszy i ostatni raz w końcu na wyjazdy ma się tyle innych dni w roku .
Ale wracając do dekoracji kupiłam w sklepie z akcesoriami papierniczymi plastikowe jajka w dwóch rozmiarach koszt jednego opakowania to około 10 złotych (5 sztuk w opakowaniu). Kiedy płaciłam pani w sklepie spytała „jaki ma pani pomysł na te jajeczka?” . Odpowiedziałam zgodnie z prawda ,że jeszcze nie wiem. Dziś pomysł przyszedł sam z mojego kuferka wyciągnęłam wianek ze słomy (2 złote), przepiórcze piórka i kolorowe wstążki.
Owinęłam zielonymi i żółta wstążka wianek pozostawiłam kawałek nieowiniętego miejsca by nawiązywał do ptasiego gniazda. Poprzypinałam przepiórcze pióra. Do środka jajek włożyłam po kilka piórek dowiązałam wstążki i wianek gotowy , niedrogi i łatwy w wykonaniu myślę, że ładny.


Większe jajka posłużą do udekorowania stołu do środka włożyłam czekoladowe jajeczka i przywiązałam kokardy. 
W moim rodzinnym domu nie było zwyczaju szukania czekoladowych jajek w wielkanocne święta . Ja uwielbiam wszelkie zwyczaje związane z obdarowywaniem się prezentami.
 
Kocham moją Ziemię Lubuską za to ,że jest tu swoisty tygiel kulturowy , urodziłam się tu, wychowałam i poznałam przeróżne obyczaje .


Kochani życzę Wam radosnych , zdrowych, bez kłótni i tych politycznych i tych o pietruszkę świąt Wielkiej Nocy =)

4 komentarze:

 1. cieszę się ,że się podoba=) Pozdrawiam=)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uroczy stroiki , zawsze to miło mieć własnoręcznie zrobioną dekoracje :)
  Cieszy oko i serce :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki za wizytę , pozdrawiam serdecznie=)

  OdpowiedzUsuń