piątek, 9 września 2016

Erlebnis-Dorf miejsce dobrej zabawy=)

W odległości około 20 km. od Świnoujścia w linii prostej leży miejscowość Koserow . Można tam dojechać samochodem , rowerem lub kolejką UBB lub w jedną stronę rowerem a z powrotem kolejka UBB . A w Koserow od 19 marca 2016 roku swoje podwoje otworzyło Truskawkowe Miasteczko atrakcja dla każdej grupy wiekowej.
Wstęp jak i większość atrakcje są darmowe , ceny innych wcale nie są wygórowane nawet jak na moją niezbyt zasobną kieszeń.
Za darmo można zjechać z zjeżdżalni , zbudować rurociąg, posłuchać „misiowej” orkiestry , konia wyśpiewującego przeboje lub popatrzeć na tańcząca butelkę.

 Można też podenerwować dziadka w „najbardziej ustronnym miejscu” i posłuchać jak denerwuje się na niegrzeczne dzieciaki =))

A potem poskakać na wielkich poduchach i przede wszystkim zobaczyć jak produkuje się truskawkowy dżem, piecze chleb, skorzystać z wielu innych atrakcji. Ciekawostką jest kolekcja kilku tysięcy czajniczków do kawy i herbaty. 

Miłośnicy hand made znajdą inspirację jak ze strych garnków i patelni stworzyć odlotowy żyrandol lub ciekawą ozdobę do ogrodu. 


Produkty spożywcze są przepyszne i nie kupuje się ich „w ciemno”, bo w sklepie jest kilka punktów degustacji dżemów , wina , przypraw wszelakich i innych pyszności a degustować możecie do woli.


Ja zachwyciłam się truskawkową musztardą naprawdę pyszną i leczniczym winem z rokitnika.

Budynki wybudowano w rustykalnym stylu ma się wrażenie ,że to stare zabudowania gospodarcze (zabudowa szachulcowa tzw. pruski mur). 

Pomyślano o wszystkim nawet o miskach z wodą dla psów z którymi można wejść wszędzie nawet do sklepu.Dorośli mogą posiedzieć przy dobrym jedzeniu , piwie czy kawie podczas gdy maluchy szaleją na placach zabaw. 


Warto kupić coś na prezent dla bliskich ja kupiłam kieliszki na jajka w kształcie kurek .


Farma jest czynna cały rok od godziny 8.00 do 19.00 atrakcje zmieniają się w zależności od pory roku .

źródło : www.karls.deA jeszcze jedno na terenie są toalety można choć nie pod groźba kary wrzucić kilka centów jak napisano by docenić pracę obsługi.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz