środa, 23 listopada 2016

Dekoracje do zrobienia w kilka sekund..

Zanim coś wyrzucisz obejrzyj to dwa razy a potem na wszelki wypadek jeszcze ze dwa razy i odłóż na kilka dni może się przyda tak mawiała moja babcia Emilia. W rodzinie mawiano,że zamiłowanie do odkładania przeróżnych przedmiotów mam właśnie po mojej babci ale cóż chyba nie jest to wcale taka znowu zła cecha=))
Pokaże dziś jak można wykorzystać np. buteleczkę a raczej zakrętkę buteleczki po perfumach. 

Butelkę po perfumach lub wodzie toaletowej można włożyć do szafy między ubrania z powodzeniem zastąpi saszetki zapachowe. Z zakrętki a raczej ozdobnej nakładki można zrobić świecznik taki min świecznik na jedną świeczkę w sam raz na romantyczną kolację we dwoje.


Jeśli świeczka jest za wąska można ją u podstawy po prostu okręcić wstążka lub białą chusteczką higieniczną.
Ostatnio wielkim powodzeniem cieszą się słoiczki po jogurtach z „Biedronki „ ozdobione decoupage (dekupaż) świetnie się prezentują w roli lampionów. Ale co jeśli nie mamy ani talentu plastycznego ani czasu by ozdobić lampiony w ten właśnie sposób? 


 Nic straconego można zawiązać wstążeczkę a środek wypełnić koralikami , ozdobnymi guziczkami lub zwyczajnie „miedziakami” czyli pieniążkami o nominale od 1 do 5 groszy . Osobiście radze wstawić do środka świeczki LED są bezpieczniejsze .


 Zamiast wstążeczki  można zawiązać ozdobny sznureczek odzyskany np. z torebki na prezenty

Jeśli nie macie takich niewielkich słoiczków po jogurcie z powodzeniem może je zastąpić słoiczek po musztardzie do środka można włożyć sznur korali lub kolorowe wstążki wstawić tradycyjną świeczkę lub świecę LED .

Słoiczki mają wiele zastosowań jako pojemniki na przyprawy lub drobiazgi. Można w nich podać warzywa lub owoce na przekąskę , mogą posłużyć do przechowywania ziół w kuchni.


Słowem zanim coś wyrzucisz obejrzyj to dwa razy a potem jeszcze dwa ...=))

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz