wtorek, 21 lutego 2017

Tukan piękny ptak...

Drodzy panowie i panie pogadajmy o tukanie - tak misie zrymowało. Tukan to dopiero piękny ptak
mogła byś go namalować na poduszce albo koszulce oznajmił mój małżonek po obejrzeniu programu przyrodniczego właśnie o tym egzotycznym ptaku. I od tej pory ten tukan „chodził” za mną uparcie=))
Kupiłam koszulkę , przejrzałam internet w poszukiwaniu fotografii tukana ,poczytałam o ptaszku i zabrałam się do roboty.
Tukan (Ramphastinae) to ptak o długości ciała od 30 do 60 cm , wydłużonej sylwetce, dość krótkich, zaokrąglonych skrzydłach. Pokarmem tukana to mieszanina roślinno-zwierzęca.
Tukan podrzuca pokarm do góry i łapie go w dziobem. Właśnie dziób jest tym co wyróżnia tukana wśród innych ptaków. Dziób jest duży, lekki , bywa dłuższy od reszty ciała i ma budowę ażurową, złożoną z luźnej sieci beleczek kostnych. A przy tym dziób tukana jest pięknie ubarwiony.
Taki dziób to powód do dumy niewątpliwie=))


Mam w domu pocztówki z wizerunkiem tukana ma tez pudło na drobiazgi kolorowym tukanem.

4 komentarze:

 1. Pięknie się zaprezentował na koszulce.W swoim czasie byłam również , zachwycona tym ptakiem.
  Jestem pełna podziwu dla talentu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Miło mi dziękuję za wizytę . Fakt ptak bardzo ciekawy i urokliwy. Pozdrawiam=)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie namalowany ptak /moje ulubione zwierzaki :)..Jakich farb użyto ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Farby do tkanin te akurat kupiłam w EMPIKU ale najlepiej kupić w sklepie "dla plastyków". Wystarczy 5 podstawowych barw i samemu "tworzyć" pozostałe barwy. Zabawa przy malowaniu naprawdę przednia=) Pozdrawiam i dziękuje za wizytę=)

  OdpowiedzUsuń