poniedziałek, 8 lutego 2016

Sowa urodzinowa=)

Ale ten czas pędzi moje małe dziecko 11 lutego kończy 23 lata , będzie tort , życzenia i prezenty . A wśród prezentów kolejna poduszeczka z sową urodzinową.
Kiedy Emilia uczyła się jeszcze w szkole podstawowej pasjami czytała książki o przygodach małego czarodzieja Harrego Pottera, czytała i oglądała ekranizacje powieści. Na początku chodziliśmy całą rodziną do kina na  filmy o przygodach Harego , Hermiony i Rona. Wszyscy bohaterowie tych opowieści o czarodziejach dostawali wiadomości przynoszone przez sowy. Sowy to piękne ptaki ale niekoniecznie tak mądre jak się sądzi. 
Sowy (Strigiformes) ptaki drapieżne , polujące nocą i o zmroku, prowadza w większości osiadły tryb życia.   Charakteryzują się doskonale rozwiniętym wzrokiem, dostosowanym do widzenia w słabym oświetleniu . Sowy słyszą w przedziale 50–21000 Hz. choć tak naprawdę nie mają uszu a jedynie otwory słuchowe ukryte pod piórami. Ale co tam uszy sowa może wykonywać obroty głową w zakresie 270° spróbujcie czy Wam się uda taka sztuka=))
Sowy odżywiają się pokarmem zwierzęcym zjadają owady ale i małym ssakiem nie pogardzą .
Tyle o sowach teraz o poduszce z sową=))
 Potrzebne są:
 poszewka na poduszkę
poduszka typu "Jasiek" ciekawe czy gdzieś na świecie po za Polską  tak nazywa się małą poduszeczkę =)
farby akrylowe
pendzle
serwetka wyszperana w sklepie z używanymi rzeczami lub w szafie babuni=)
nici i igła

Na poszewce malujemy główkę i łapki sowy farbami akrylowymi do tkanin, przyszywamy brzuszek z serwetki . Po wyschnięciu farby poszewkę przeprasowujemy gorącym żelazkiem po lewej stronie by utrwalić wzór i gotowe=)Poduszka się spodobała i to jest najważniejsze =)
Sowa i przyjaciele=))

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz