czwartek, 12 marca 2015

Koszulka dla dziewczyny z aparatem=)


Moda na ręcznie malowane koszulki to super sposób by za niewielkie pieniądze mieć coś oryginalnego, coś co podkreśli nasz styl. Czasami można zaczarować starą koszulkę znalezioną w szafie lub kupioną za grosz. Od dawna nie malowałam koszulek moja córka za to dorabia do skromnego budżetu studentki mikrobiologi malowaniem koszulek .https://pl-pl.facebook.com/stacja.koszulka Jednak dziś to ja postanowiłam wymalować koszulkę dla Emilii taką , która powie coś o jej rozlicznych zainteresowaniach. 
Tyle tylko,że trudno było mi wybrać co mam namalować , bo Emilia oprócz mikrobiologi kocha fotografie, 

fot KIMI (Emilia)

fot. KIMI ( Emilia )
Urban exploration  , malowanie koszulek i wszystkiego co do tego się nadaje. Lubi muzykę i zwierzaki.
Interesuje ją wszystko co związane z Pin-up girl , trendu wywodzącego się z głównie z lat40 i 50. XX wiek.
Sama czasami pozuje mi do fotografii to naprawdę dobra zabawa=)
Postanowiłam ,że  na koszulce dla mojej córki namaluję aparat fotograficzny no bo fotografia towarzyszy wszystkim ważnym wydarzeniom w naszym życiu. Kiedy łazi się po opuszczonych miejscach robi się fotografie, kiedy idzie się na koncert to też zazwyczaj robi się fotografie choćby taką aparatem komórkowym …Namalowałam aparat a na jego pasku czerwoną chusteczkę. Chusteczki zawiązane na włosach upiętych w fale i czerwona szminka to charakterystyczne elementy stylu Pin-up girl .
I ,żeby nie było na najpopularniejszym plakacie z pin-up girl z 1942 roku jest nie słodka lalunia a piękna i silna robotnica .
Plakat powstał w czasie II wojny światowej,  na zamówienie firmy Westinghouse Electric w ramach wewnętrznej kampanii mającej na celu podniesienie morale pracowników.
Koszulkę po wyschnięciu należy przeprasować gorącym żelazkiem po lewej stronie wzoru i gotowe.
Ciekawe czy spodoba się mojej córce a Wam się podoba?=)

2 komentarze: