wtorek, 4 sierpnia 2015

Letnia koszulka spod znaku lwa.


Lew najwspanialszym z kotów . Co o lwie mówi internet? Lew po łacinie Panthera leo to mięsożerny ssak lądowy z rodziny kotowatych .Samiec lwa, łatwo rozpoznawalny po grzywie, może ważyć 150–250 kg a samica jest znacznie mniejsza, waży 110–160 kg . Lew jest doskonale przystosowany do powalania nawet na duże zwierzęta. Można powiedzieć ,że lew to raczej sprinter niż biegacz na długie dystanse=)) na krótkich odcinkach może biec nawet z prędkością 60 kilometrów na godzinę.
Małe lewki podobnie jak nasze domowe kocięta rodzą się ślepe, ich oczy otwierają się około 3–11 dnia. Miesięcznym lwom wyrastają pierwsze zęby. No cóż jedynie z pogłaskaniem lwa może być drobny kłopot nie zaryzykuję=)) Wolę mniejsze mruczki...


Ostatnio wiele pisze i mówi się o prawdopodobnie najbardziej znanym 13 letnim afrykański lwie, Cecilu z Parku Narodowego Hwange w Zimbabwe, który został zastrzelony przez myśliwych na zlecenie amerykańskiego dentysty. Dla mnie to okrucieństwo , niepotrzebna śmierć zwierzaka w imię próżności człowieka .
Sierpień jest miesiącem zodiakalnego Lwa . Jakie są zodiakalne Lwy ? Wyczytałam ,że :
są prostolinijne i nie chowają urazy wybaczają innym krzywdy i przewinienia. Lubia być podziwiane bywają duszą towarzystwa. Kochają piękne kreacje są świetnymi organizatorami. Mają też i wady bywają lekkomyślne i zbytnio ryzykują, szczególnie jeśli chodzi o poszukiwanie przygód.

Tyle tych lwich akcentów w sierpniu ,że trudno mi było się oprzeć pokusie wymalowania lwa na koszulce. Może mój mąż to taki raczej chudziutki lew i polowanie to niekoniecznie jego bajka ale jedno kocha jak lwy... poobiednią drzemkę. No w końcu każdy facet ma coś z lwa jeden lubi spać inny kocha ponad wszystko mięsne potrawy a jeszcze inny ma lwią grzywę no z tą lwią grzywą bywa różnie z biegiem lat. Jedno jest pewne większość facetów kocha spać i jeść mięsko =))Wracając do koszulki wymalowałam na niej lwią głowę i umieściłam swój i lwi ( trzy zarysowania po lwich pazurach) podpis .I jak Wam się podoba koszulka z Królem Zwierząt ?=)Lew pojechał w odwiedziny do kumpla w Malmö


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz