sobota, 21 listopada 2015

Ozdobny wianek adwentowy na drzwi.Tradycja związana z dekorowaniem drzwi wieńcem przywędrowała do Polski z zagranicy i kultywowana jest głównie w rodzinach ewangelickich ale coraz częściej zdobi drzwi i stoły w domów bez względu na wyznanie. To efekt mieszania się kultur i obyczajów w współczesnym świecie . W rodzinach anglosaskich jeden wieniec zawiesza się na drzwiach domostwa, natomiast drugi umieszcza się w jadalni. Lubię wszystko co sprawia ,że dom staje się milszy i piękniejszy . Czemu więc nie zrobić wieńca adwentowego ?
Mojej córce jej pokój w akademiku musi przez kilka miesięcy w roku zastąpić dom nie może w nim zabraknąć świątecznych dekoracji. Od pewnego czasu mieszka w tzw. „jedynce” tak więc nikomu nie przeszkadzają jej pomysły na udekorowanie pokoju =)
Postanowiłam podarować córce własnoręcznie zrobiony wieniec na drzwi o takim z prawdziwymi świecami nie ma mowy w akademiku ze względu na czujki przeciwpożarowe=)
Potrzebne mi były:
wianek baza ze słony cena1,50zl.
Odrobina złotej farby
pędzelek
kolorowe wstążki
ozdobne buciki (znalezione na dnie kuferka)
cekiny
szpilki
cztery czekoladowe miśki.
Pomalowałam wianek złotą farbą by nadać mu odrobinkę blasku.  
Ozdobiłam wianek zieloną wstążką w dwóch odcieniach , wstążkę i cekiny przypięłam szpilkami . 

Dowiązałam kokardę w świąteczną kratkę , została mi z zeszłego roku. Warto przechowywać wstążeczki z opakowań prezentów nigdy nie wiadomo do czego mogą się przydać=)) Na dole przywiązałam jeszcze buciki a w każdy włożyłam po dwa słodkie miśki skoro nie można palić świeczek to choć coś słodkiego trzeba zjeść =)


Koszt takiego wieńca był niewielki a efekt mam nadzieję ,że całkiem niezły.

2 komentarze: