poniedziałek, 10 marca 2014

Dzień Mężczyzny po polsku.... i nie tylko nowości z okazji święta=))


Podobno dziś Dzień Mężczyzny . Dlaczego podobno? Dlatego,że na całym świecie z tego co wiem Dzień Mężczyzny obchodzony jest 19 listopada ale co tam w Polsce obchodzi się go dwukrotnie bo 19 listopada i 10 marca. W listopadzie obchodzą go chłopcy i ci co uważają się za chłopców wszak mężczyźni uwielbiają być chłopcami do późnej starości przynajmniej większość znanych mi osobiście=))) 10 marca to również Święto 40 Męczenników z Sebasty obchodzone w kościele katolickim. Mężczyźni nie wiedzieć czemu uważają się za wiecznych męczenników , wręcz ofiary kobiecej tyranii ale niech tam im będzie.
Jaki jet więc zielonogórzanin, Polak, jaki jest mężczyzna moim zdaniem a raczej jak uchwycił go mój obiektyw?

Mężczyźni rodzą się do walki nieważne o co i w jakich dziedzinach oni po prostu kochają rywalizacje. Jeśli tak się składa,że niekoniecznie postura i wiek pozwala im na rywalizację powiedzmy bezpośrednią to przynajmniej kibicują innym. 


fot. Emilia Drozłowska

W
 Zielonej Górze ulubiony sportem mężczyzn są wyścigi motocyklowe czyli potocznie mówiąc żużel. 
Oczywiście są też inne sporty jak koszykówka, piłka nożna ale „żużel” to niewątpliwie numer jeden. 

Co kochają oprócz kobiet i rywalizacji mężczyźni ? Sport, wędkowanie, fotografowanie, jedzenie , czasami gotowanie , piwo, spanie i o dziwo wcale niemniej niż my kochają plotkowanie.  Faceci kochają mówić , że kochają=))Czego boją się zielonogórzanie sądząc po ilości dowcipów to najbardziej boją się kobiet a przede wszystkim matek swoich żon czyli teściowych.

Czego nie można pod groźbą utraty życia zabrać mężczyźnie ... telewizora, w ekstremalnych okolicznościach  gotów jest zabierać go ze sobą wszędzie , gdzie los go rzuci.

Co kojarzy się z mężczyzną w każdym wieku? Oczywiście zabawka , kolejka nie znam lepszej zabawki jaką można by sprezentować facetowi niż ten maleńki pociąg na baterie.

Im mężczyzna starszy tym droższe kupuje sobie zabawki a to aparat fotograficzny a to motocykl lub samochód.
Aparat fotograficzny służy mężczyźnie w zależności od tego jaka wersja jest mu wygodna albo do tego by fotografować dziką przyrodę, krajobrazy … a że czasami w tym krajobrazie pojawi się piękna kobieta no cóż . Druga wersja to obowiązek zatrzymania w kadrze ważnych wydarzeń historycznych dla potomnych =)))

Bywa ,że mężczyzna by zdobyć serce kobiety używa podstępu z gitarą w dłoni lub bez wyśpiewuje przeróżne kłamstwa i kłamstewka o miłości. Tak naprawdę chodzi o pozyskanie pomocy domowej i opiekunki na stare lata no może o udowodnienie rywalom ,że potrafi zdobyć serce każdej kobiety.

Nawet na dmuchawce mówi się potocznie "męska stałość"=))
Niestety teza ,że Kopernik była kobietą została obalona i świat bez mężczyzn jest niemożliwy a skoro tak to co nam pozostało kochane kobietki? Tylko życzyć sobie by mężczyźni byli zdrowi bo chory mężczyzna to katastrofa w domu, by byli szczęśliwi , bo wtedy nie zawracają nam głowy głupstwami i żeby kochali nas czyli piękniejszą i rozsądniejszą cześć ludzkości=))))
Skoro w tym roku uzupełniłam wpis o kobietach w dniu ich a raczej powinnam napisać naszego święta no to i  ten o facetach należy uaktualnić. =))
Mężczyźni jacy bywają ? Zależy kogo spytać . Sami o sobie miewają zaskakująco dobre zdanie wręcz są sobą zachwyceni .
Choćby to stwierdzenie:
Oscar Wilde " Je­den po­całunek mężczyz­ny może złamać całe życie kobiety. " a ja myślałam ,że jest odwrotnie .
Choć w tej kwestii i wśród mężczyzn są tacy co mają nieco inne zdanie np.
Carlos Ruiz "Ko­biety ob­darzo­ne są nieza­wod­nym in­styn­ktem, dzięki które­mu na­tychmiast wiedzą, kiedy da­ny mężczyz­na tra­ci dla nich głowę. "
Oczywiście od starożytności mężczyźni za wszystko winili  kobiety
  Demostenes jeden z słynnych greckich mówców i polityków twierdził,że "Co mężczyz­na przez rok ob­myślił, ko­bieta w jed­nym dniu obali. "

A oto mężczyźni , których uchwyciłam w obiektywie mojego aparatu . Oczywiście to mój subiektywny punkt widzenia=)) 
Otóż są mężczyźni znani ale czy bogaci tego nie wiem...

 Są tacy co świetnie gotują i potrafią o tym opowiadać
są tacy co dopiero uczą się gotowania=)

Są poszukiwacze skarbów
i bajkopisarze co to nawet im pomniki stawiają  potomni=))


Są artyści bardziej lub mniej znani

Mężczyźni kochają kobiety,

piwo, swoje pasje
Uwielbiają opowiadać o wojsku jeśli w nim byli a jak nie byli to choć udają, że wiedzą o czym opowiadają=))


Kochają dobra zabawę najczęściej bawią się niestety w "wojnę"...


Co jeszcze by tu pokazać no cóż może jeszcze,że są odważni...czasami potrafią czarować
a czasem ponosi ich fantazja a skutki bywają ...

Słowem bez facetów świat może byłby spokojniejszy może lepszy ale zapewne nudny. I to nie prawda,że kobiety uważają , że każdy facet to trąba =))
Tak naprawdę to każdy mężczyzna to królewicz czasami tylko chwilowo zaklęty w żabę ale na pewno znajdzie się kobieta , która go odczaruje=))

 
Wszystkiego dobrego Panowie=)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz