poniedziałek, 17 marca 2014

Kolorowe i zabawne jajka wielkanocne=)Jest w naszym mieście Zielonej Gorze taka mała rzeźba , która kojarzy mi się z rozbitym jajkiem , nie wiem co artysta miał na myśli ale mnie się to tak kojarzy. Nawet pokusiłam się o zrobienie takiej foto satyry w temacie „jak Bachusiki przeprowadzają śledztwo w sprawie pobitego jajka przed Muzeum Ziemi Lubuskiej”=))

Jajka o tej porze roku zawsze przypominają mi ,że zbliżają się święta Wielkiej Nocy i czas pomyśleć o przygotowaniach do tych świąt. Jeszcze co prawda jest mnóstwo czasu ale powolutku zaczęłam przeglądać ozdoby związane z tymi świętami. Przez lata nazbierało się tych ozdób sporo.
Kilka lat temu wraz córką z malowałyśmy wydmuszki z jajek i z nich powstała ozdoba do podwieszenia pod sufitem . Od kilku lat nie zaglądałam do pudelka , gdzie przechowywałam tą ozdobę a dziś postanowiłam sprawdzić w jakim jest stanie. Czy nada się do dekoracji domu.
Myślałam ,że z wydmuszek niewiele zostało ale kiedy otworzyłam pudelku okazało się ,że są w świetnym stanie.


 

Do ozdobienia wydmuszek przydać może się wszystko kolorowe nitki, resztki włóczki, kwiatuszki z materiału koraliki. Malować wzorki najlepiej farbami do porcelany lub szkła , akwarelki całkiem dobrze się sprawdzają. Można oklejać jajka bibułką i kolorowym papierem.


Od czasów szkoły podstawowej moja córka jest fanką zespołu Green Day , ma chyba wszystkie ich płyty a nawet nuty granych przez nich piosenek. Ma kilka koszulek z podobizną swoich idoli . Jak więc miałoby zabraknąć jajka z Green Day .
Takie wspólne ozdabianie jajek to dobra zabawa . Jeśli chcemy malować wydmuszki radzę zacząć je zbierać już teraz . Wydmuszki należy dobrze wypłukać w cieplej wodzie zarówno po zewnętrznej jak i wewnętrznej stronie. Ozdobić i zawiesić na kolorowych gałązkach lub jak w przypadku tej z Green Day po prostu na gitarze czy półce z płytami.
Dobrze opakowane i przechowywane będą cieszyć oczy przez kilka lat. I co ważne kiedy się potłuką nie będziemy narażeni na przykry zapach siarkowodoru jak w przypadku pęknięcia starej pisanki wykonanej z jajka =))
Zapraszam do zabawy.


1 komentarz:

  1. rzezby ladne i wesolo zrobiony fotomontaz...jajka bajecznie kolorowe,mozna juz myslec o swietach.

    OdpowiedzUsuń