czwartek, 2 kwietnia 2015

Zabawa z fotografią w stylu pin up.


W przerwie przygotowań do świąt a raczej w ramach chwilowego odpoczynku między
gotowaniem , sprzątaniem i pieczeniem ciast urządziłyśmy sobie z córką sesję w stylu pin up.
Moda na pin-upy rozpoczęła się pod koniec lat 30. XX wieku. Pin-upy stały się ikoną mody i uściśleniem ideału kobiety w latach 40 i 50 XX wieku. To czasy młodości mojej mamy a babci Emilii. Jednak moda ma to do siebie,że co pewien czas powraca.
Nazwa pin-up ( ang. pin up – przypinać, przymocowywać). wzięła się od plakatów z pięknymi dziewczynami, które mężczyźni wieszali na ścianach . Prekursorką tego stylu i legendą jest Bettie Page urodzona w 1923 roku.
Jednak najsłynniejszą pin-up girl była Marilyn Monroe.
Co jest charakterystyczne dla tego stylu ? Na pewno bandamka związana na upiętych w loki włosach , czerwone usta, powiewne sukienki lub obcisłe spodnie , szpilki słowem wszystko co kobiece.Co było nam potrzebne oprócz odpowiedniego stroju i aparatu fotograficznego by zrobić fotograficzną sesję w stylu współczesnej pin up ? Oczywiście tatuaże . Ja nie popieram idę zdobienia sobie ciała pstrymi rysunkami , które pozostaną na cale życie dlatego tatuaże Emilii są chwilowe i w dodatku kosztują tylko 10 złotych . Można je zdjąć i schować do szuflady =))


Jak zwykle każdej z nas podobały się inne fotografie co do jednej byłyśmy zgodne=)
 Te wybrałam ja a te wybrała Emilia=)


Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz