sobota, 5 września 2015

Wino, winko, Winobranie 2015 uważam za otwarte - fotografie i porady=)

I zaczęło się po raz kolejny w Zielonej Górze rządy nad miastem przejął Bachus. Zapewne dla mieszkańców to kolejne takie dni pełne gwaru , turystów odrobinkę męczące ale jest też okazja do spotkania się z rodziną czy znajomymi przy lampce wina . Jak jest na Winobraniu ? Zależy kogo spytać mieszkańcy zapewne przywykli i trudno ich czymkolwiek zaskoczyć , turyści jednak znajdą na Winobraniu naprawdę wiele atrakcji. Niektórzy uważają ,że nie powinno być straganów z odzieżą i wszelkim dobrem powiedzmy „pospolitym” jednak są i ich zwolennicy. Zresztą takie stragany są na obrzeżach jarmarku a przy Ratuszu można napić się wina z naszych lubuskich winnic, posłuchać koncertów .

 Tuż przy aptece przycupnęły „Lubuskie Anioły „ kupicie tu piękne przedmioty ozdobione wizerunkami aniołów. To dzieła naszej zielonogórskiej artystki Lilianny Lazarskiej .
Odrobinę dalej można nabyć wytwory rękodzielników my kupiliśmy plecione kolczyki takie ekologiczne (cena 10 zł).Warto tez spróbować naszego zielonogórskiego wina by się przekonać ,że powiedzenie iż jest tak kwaśne i dawano je skazańcom jako dodatkowa karę jest przestarzałe i nieprawdziwe. Ja polecam wino czekoladowe co prawda jest dość drogie bo kubeczek kosztuje 7.90zł ale smak wyborny =)
Można skosztować wileńskich wędlin, zjeść pierogi, gofry , naleśniki słowem czego dusza zapragnie . Na Winobranie przybyli nawet niezwykli goście czarownice bez obaw ulokowały się zupełnie niedaleko Wierzy Głodowej jak widać palenie czarownic przeszło w naszym mieście do historii.=) 

 
są anioły , diabły i nawet bohaterowie bajek.

Winobranie to czas kiedy pieniądze same uciekają z portfela.
Jeśli chcecie zjeść za nieduże pieniądze skręćcie z deptaka w boczną uliczkę tu zjecie obiad w barze „Zjedz go” (cena 2,99 za 100gram). W sklepie mieszczącym się w tym samym budynku można kupić wino , które panie sprzedawczynie nam odkorkują a cena butelki wina zaczyna się od około 12 złotych , może to nie wino z naszych winnic ale …
Cena dużych kolorowych baloników też jest bardzo zróżnicowana od 12 do 25 złotych warto najpierw przespacerować się po jarmarku za nim rozpoczniemy zakupy.

Jest tu wszystko co warto i niekoniecznie trzeba kupić ale w końcu Winobranie jest raz w roku, oszczędzać będziemy później =))


Jest jak co roku targ staroci swoiste muzeum pod chmurką.Kusza stoiska z winem i ogródki przy kawiarniach zapraszają otwarte drzwi restauracji ...


Zmienił się winobranie wystrój miasta nowa dekoracja to lampiony w zielonogórskich barwach.
Jest radośnie i kolorowo .I jeszcze jedna sprawa nie brak darmowych toalet co przy dużej ilości wypitego wina jest sprawą bardzo ważną =))
Tak więc pakujcie się i przyjeżdżajcie do Zielonej Góry Winobranie trwa od 5-13 września 2015.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz