niedziela, 19 stycznia 2014

Butelka z nasturcjami.


Kiedy za oknem szaro buro i zimno warto poprawić sobie nastrój kieliszkiem słodkiego likieru np. bananowego. A kiedy i to nie pomoże można posłuchać radia a raczej muzyki płynącej z tego już nieco wiekowego wynalazku. Przeboje nowe i te z czasów kiedy „kochało się pierwszy raz” zawsze poprawiają mi nastrój . A jak nastrój się nieco poprawi i po słodkim likierku zostanie fajna butelka warto ja odrobinę ozdobić , można będzie ją podarować komuś bliskiemu lub wykorzystać jako pojemnik na nalewkę domowej roboty aj jaką nalewkę oczywiście,że chodziło mi o ocet lub oliwę=)) No zobaczy się jak już będzie gotowa.Zaczynamy!


 Butelkę należy dobrze umyć, wysuszyć . Ołówkiem do rysowania na szkle ( dostałam taki pod choinkę) narysować wzór według własnego uznania. Następnie wymalować wzór farbami do szkła. Kiedy butelka będzie schła można z włóczki przy pomocy szydełka wykonać kwiat , który następnie przykleimy do korka . Jeszcze tylko jak to jest w moim zwyczaju wiążemy kokardkę na szyjce butelki zamykamy ją korkiem ozdobionym czerwonym kwiatem i … proszę oto nasz surowiec wtórny w nowej odświętnej odsłonie=) Sama praca przy ozdabianiu i zmienianie zwykłej butelki w swoistą karafkę daje mnóstwo radości i poprawia humor na tyle ,że picie likieru nie jest konieczne=)))
Potrzebne będą:
 1. farby do szkła
 2. ołówek do malowania na szkle
 3. włóczka i szydełko
 4. wstążeczka
 5. i oczywiście butelka.


6 komentarzy:

 1. Lucynko ta buteleczka podbiła moje serducho. Nasturcje sa piekne, a w tym wykonaniu prześliczne. Naleweczka do takiej butelki? Cud - miód! Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. I love it! Nature as inspiration! What a great idea!

  OdpowiedzUsuń
 3. thank you very much for nice and inspirational comments=)

  OdpowiedzUsuń