czwartek, 14 maja 2015

Słoiczek na makaron ...Kto pamięta pyszne zupki gotowane przez mamę lub bacie . W zupkach były zawsze kluseczki lub makaron . Taki drobny makaron świetnie nadaje się do zupki no i niestety świetnie wsypuje się z torebki i trzeba go zbierać po całej szufladzie=)) Dlatego postanowiłam ,że coś muszę znaleźć na ten niesforny makaron. Co najlepiej nadaje się do przechowywania żywności oczywiście opakowania szklane czyli słoiki wszelkich kształtów . Nie najgorzej sprawdzi się butelka po soku lub przecierze pomidorowym , ważne by miała odpowiednio szeroką „szyjkę”
Nie byłabym sobą gdybym nie przyozdobiła mojego pojemnika jakimś wzorkiem. 

Kiedy zastanawiałam się nad wzorkiem mój wzrok padł na maleńką figurkę siedzącego chłopca z łyżką w rączce i miseczka pełną zapewne pysznej zupki. Nie wiem czemu pomyślałam ,że takie maluchy lubią słuchać bajek przy jedzeniu a o kim są w większości bajki ? O królewnach . A gdzie mieszkają królewny ? 

No jasne ,że w zamkach a raczej w wieży zamkowej. Tak więc na butelce namalowałam taka wieżę oplątana winnym pnączem . I bajka zaczyna się tak … dawno , dawno temu w makaronowej wieży mieszkała królewna o włosach koloru pszenicy. Wieży strzegł czarny kot . Królewnę w wieży zamknęła oczywiście zła czarownica a uwolni ja tylko ten kto … I tu każdy może dopisać to co chce . Ja uważam ,że królewnę uwolni ten kto bez marudzenia zje zupkę z makaronem. Choć może to być też rycerz Spaghetti =)) Ja uwielbiam makaron w każdej postaci .


2 komentarze:

  1. zaraz w kuchni przyjemniej..

    OdpowiedzUsuń
  2. na pewno bardziej kolorowo , dzięki Basiu za wizytę=)

    OdpowiedzUsuń