środa, 3 lipca 2013

Szczecin

Bywa,że dzieci dorastają i wyjeżdżają w świat ,żeby studiować a rodzice? A rodzice mają możliwość poznawania nowych miejsc lub odkrywania na nowo tych , o których myśleli,że nic tam ich nie zaskoczy. 

Co prawda Szczecin znałam raczej tak z „przejazdów „ ale dopiero niedawno odkryłam urok tego miasta , gdzie podobno wszędzie jest blisko.
Wybraliśmy się by pomóc córce w zapakowaniu i przewiezieniu jej studenckiego dobytku na czas wakacji do rodzinnego domu. A jak wiadomo studenci mają dobra wszelakiego pod dostatkiem szczególnie książek. Skorzystaliśmy z okazji by podziwiać Szczecin . 
Właśnie Muzeum narodowe w Szczecinie kończy 100 lat i można je było zwiedzić bez uiszczania opłaty za wstęp. Muzeum pełne jest ciekawych ekspozycji i mieści się w pięknej okolicy. 
Piękne są Wały Chrobrego , piękne jest stare miasto. 


Warto na chwilkę zajrzeć do galerii handlowej Galaxy by zrobić zakupy , napić się kawy, zagrać w kręgle ale przede wszystkim zachwycić się pięknem kolorowej fontanny. Jak nie w galerii Galaxy to w pobliskiej galerii Kaskada można zrobić zakupy czy po prostu napić się piwa , zjeść co nieco lub odpocząć przy filiżance kawy. Szczecin ma ciekawa historie i choć mieszkańcy żartobliwie mówią o swoim mieście „ duża wieś z tramwajami” to Szczecin potrafi zachwycić swoim pięknem .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz