niedziela, 8 czerwca 2014

Festiwal Nauki 2014 – ,,Uniwersytet otwarty na Europę'' w Zielonej Górze=)Nauka zagościła przy ratuszu w Zielonej Górze. Studenci i nauczyciele akademiccy z Uniwersytetu Zielonogórskiego organizują Program Festiwalu Nauki 2014 – ,,Uniwersytet otwarty na Europę''.
Można było spróbować swoich sil w malarstwie przestrzennym co najbardziej przypadło do gustu dzieciom .Dwa spojrzenia na Słońce pokazano dwa teleskopy przystosowane do obserwacji Słońca to zapewnił nam Wydział Fizyki i Astronomii .
Zdziwił mnie widok szlachcica na deptaku , bo niby skąd on tu pomyślałam zapewne nasi studenci wymyślili wehikuł czasu i szlachcic zabłądził się w czasoprzestrzeni. Jednak radosny uśmiech na twarzy owego jegomościa upewnił mnie w przekonaniu ,że czuje się tu jak u siebie i nic mu nie dziwne=))
Wydział Humanistyczny UZ zaprezentowanie korzyści funkcjonowania w Unii Europejskiej.


Można było dowiedzieć się jak udzielać pierwszej pomocy, szczególnie panowie chętnie uczestniczyli w zdobywaniu tej jakże przydatnej wiedzy . Zapewne uroda dziewcząt w pielęgniarskich czepkach nie była tu bez znaczenia=)Mnie najbardziej zainteresowało stoisko PGNiG w końcu temat ważny i można powiedzieć „gorący” . Dowiedziałam się ,że złoża w okolicy Otynia prawie się wyczerpały choć w latach 60-tych ubiegłego wieku właśnie stąd płynął gaz do zielonogórskich mieszkań.


Atrakcji było sporo konkursy, zabawy i przede wszystkim zdobywanie wiedzy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz