sobota, 16 grudnia 2017

Jarmark Bożonarodzeniowy 2017r.


Pierniki upieczone, nalewka nastawiona, ozdoby choinkowe zrobione więc czas na coroczny Jarmark Bożonarodzeniowy. Wybrałam się z aparatem na spacer  by pooglądać , zrobić kilka fotografii, i przy okazji kupić coś pysznego.  Kupiłam pyszny chleb przywieziony z Podlasia taki ciemny z suszonymi owocami w sam raz do świątecznej szynki=)
W tym roku na deptaku ustawiono naturalne drzewko a raczej kilka choinek.

Tą największą  14 metrową udekorowano ozdobami i łańcuchami przypominającymi te robione przed laty w naszych rodzinnych domach. Z mniejszych drzewek powstała swoista alejka ciągnąca się między ulicznymi latarniami.
W kramach aż kolorowo od wszelakiego rękodzieła  poduszek, bałwanków,  Mikołajków , bombek, reniferów , łańcuszków choć prym wiodą choinki.  Można napić się wina i zjeść coś nie coś .

Można kupić nowe firanki by okna na święta były piękniejsze jak twierdzi ich sprzedawca firanki są tanie takie 5 złotych a mimo to emeryci wolą te drogie po 6 złotych. Ot taki humor jak z dobrej starej komedii=)) Można też nabyć nową kurtkę , rękawiczki albo czapkę słowem brać wybierać , kupować i grosza nie żałować.  Jarmark to radość dla dużych i małych i dla ludzi i dla czworonogów bo kolorowo , gwarnie i świątecznie. Zapraszam na Jarmark Bożonarodzeniowy 2017 do Zielonej Góry może to nie to co ten we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie, Lubece czy berlinie ale tez pięknie=))


Mój mąż rozsmakował się w podlaskim chlebie i wybraliśmy się wczoraj by kupić ten smakołyk .

Tym razem nie wzięłam aparatu ale nie mogłam się oprzeć urokowi odświętnie przystrojonej ulicy i zrobiłam fotkę telefonem =)

9 komentarzy:

 1. Jeszcze tylko trochę śniegu :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie spadło kilka płatków ale za chwilkę stopnieje ta odrobinka. Pozdrawiam i życzę radosnych świąt=)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie :) Nastrój jest . Pozdrawiam przedświątecznie :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za wizytę i serdecznie pozdrawiam z świątecznej Zielonej Góry=)

  OdpowiedzUsuń
 5. Radosnych świąt BOŻEGO NARODZENIA Ysnelda Sola=)

  OdpowiedzUsuń
 6. Odpowiedzi
  1. Dziękuję i życzę radosnych , spokojnych i zdrowych świąt =)

   Usuń