sobota, 9 czerwca 2018

Koszulka z chomikiem na urodziny Chomika=)


Tak się składa, że dziś nie tylko ja obchodzę urodziny, ale i Chomik. 

Chomik to kolega mojej córki i przyjaciele postanowili wyprawić mu przyjęcie urodzinowe takie prawdziwe przyjęcie z tortem urodzinowymi prezentami. 
Na torcie umieszczono logo ulubionej drużyny piłkarskiej jubilata i napis „100 lat Chomiku”.


Mnie poproszono by wymalować koszulkę dla Chomika no i namalowałam coś w rodzaju portretu solenizanta. 

Kiedy przeglądałam książkę „Chomiki syryjskie” dr Zuzanny Stromenger rozbawiła mnie ilustracja, na której chomik siedzi w trampku a pod ilustracją widniał podpis „Dopóki głowa chomika jest na wierzchu, dopóty można być spokojnym o całość buta?
Od razu przypomniał mi się kolega z wakacji o ksywce Schabowy, który zabrał ze sobą na wakacje w Mielnie swojego chomika i opowieści o wyczynach tego zwierzaka.
O tym jak ukochany chomik Schabowego wygryzł dziurę w swetrze chłopaka siostry Schabowego i jak to sprytnie ukrywano przed resztą rodziny by chomik nie poniósł konsekwencji swojego niecnego czynu.

Kto dziś pamięta zakładowe wczasy nad polskim Bałtykiem? Pływanie lub udawanie, że się pływa w morzu, te „smażenie się” na plaży, te ogniska, te opowieści na ławeczce przy ośrodku wczasowym, posiłki w stołówce o wyznaczonych ściśle porach i tą odrobinkę wolności, bo rodzice na wakacjach byli bardziej wyluzowani. =)

Słowem zrobiło mi się radośnie i ciepło na sercu za sprawą chomiczych opowieści=))

Wracając jednak do rzeczy to ta ilustracja Tomasza Terleckiego z książki „Chomiki syryjskie” stała się moją szumnie to nazywając inspiracją i na koszulce dla Chomika namalowałam buty podobne do ulubionych butów solenizanta i chomika z głową oczywiście na wierzchu=)).

 Książeczkę kupiłam w antykwariacie, wydanie z 1989 roku polecam, jeśli na taką pozycje traficie a planujecie posiadanie chomika na pewno się dowiecie wiele o jego zwyczajach, zdrowi i hodowli. Polecam.

A na moje urodziny Chomik taki piękny rysunek mi przysłał i notes bym mogła zapisywać w nim nowe pomysły na ozdabianie wszystkiego co się da=))

https://www.facebook.com/chomikowy.art/

2 komentarze:

  1. Nie mam chomika,ale miałam kiedyś kanarka. Super rysunek na bluzce. Sporo dalszych pomysłów i wszystkiego co najlepsze:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję i za wizytę i za życzenia. Słonecznie pozdrawiam=)

    OdpowiedzUsuń