poniedziałek, 25 listopada 2013

Malowane akwarium, wieże czyli spacer po ulicy Lubuskiej i okolicy=)


Ulicą Lubuską można najszybciej dojść z mojego domu na Wzgórze Braniborskie. 


Na Wzgórzu Braniborskim ulokowało się obserwatorium astronomiczne. Obserwatorium mieści się w wybudowanej w latach 1859-60 wieży widokowej . Dawniej w tej wieży mieściła się restauracja winiarska. Wieża cieszyła się zmiennym szczęściem miała czasy świetności i czasy kiedy popadała w ruinę w 1988 roku odrestaurowano obiekt a w 2005 jego szczyt zwieńczono obrotową kopułą i wyposażono ją w teleskop.


 Dokładnie naprzeciw wierzy wybudowano już w XXI wieku czyli zupełnie niedawno kościół pod wezwaniem św. Urbana I patrona ogrodników i winiarzy i zupełnie od niedawna patrona Zielonej Góry.


Zanim doszłam do Wieży Braniborskiej minęłam jeszcze osobliwe akwarium namalowane na ścianie jednego z budynków . Niezwykłe te rybki bo jakieś takie mocno „uzębione”=))

A i jeszcze za każdym razem kiedy idę po ulicy Lubuskiej uśmiecha się do mnie smutnie dziewczyna z drzwi studia nagrań , podobno można je wynająć na godziny i grać na wszelkich instrumentach zupełnie bezkarnie=)). Czemu dziewczyna tak smutnie się uśmiecha? Nie wiem , może po prostu artysta tak ją zapamiętał

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz