środa, 1 czerwca 2016

Zapraszam na wycieczkę do krainy klocków lego =)

Dzieckiem się po prostu jest przez cale życie i już. Wykopałam z szuflady płytę z fotografiami z wakacji z 2008 roku. Dawne czasy ale powspominać warto. Moja córka chodziła jeszcze do gimnazjum i namówiła nas na wyjazd do  Billund w Danii a konkretnie do Legolandu. Z początku jakoś nie bardzo byliśmy przekonani . Ale ,że moje dziecko ma dar przekonywania zaryzykowaliśmy i...i było super. Już w autobusie okazało się ,że liczba „opiekunów” jest jeśli nie większa to równa liczbie dzieciarni spragnionej dobrej zabawy. Koszt wycieczki jest powiedzmy do zniesienia zajrzałam na stronę biura podróży w Świnoujściu i sprawdziłam jaki jest w tym roku szczerze mówiąc nie pamiętam ile kosztowało nas to w 2008.
Cena to 200 złotych polskich plus koszta dodatkowe Bilet wstępu – 270 DKK (dorośli i dzieci), ok. 36 euro, dzieci do lat 4 – bezpłatnie.
Z tego co pamiętam to jak nie wszystkie to prawie wszystkie atrakcje są w cenie biletu (warto spytać dokładnie w biurze podroży). Dlaczego podaję ceny biur w Świnoujściu? To proste od lat tam spędzam wakacje i z Świnoujścia właśnie ruszam w dalsze wojaże=))
O samym Legoland Billund wyczytałam ,że otwarto go w 1968 roku i że ma powierzchnię 123000metrow kwadratowych. Założycielem tego parku rozrywki jest spółka LEGO jest Ole Kirk Christiansen. Nazwa w tłumaczeniu na polski oznacza mniej więcej „Baw się dobrze”
Wszystko jest tam bajeczne i zbudowane z klocków lego . Mi najbardziej utkwiła w pamięci kolejka górska no i kino , bajkowe kino. Jeśli jesteście za „dorośli” to zawsze można sprawić przyjemność zaprzyjaźnionemu dziecku i udawać , że „ja tu tylko tak jako opiekun”, a kto zabroni przy okazji dobrze się bawić=))
Nie wiem dokładnie które fotografie są autorstwa mojego, które mojego męża a które mojej córki ale wszystkie są nasze=)) Zapraszam na wycieczkę z okazji Dnia Dziecka =)
Zapraszam na wycieczkę do krainy klocków lego =)
2 komentarze:

  1. Wycieczka świetna i bardzo mi się podobają słowa „ja tu tylko tak jako opiekun” :))

    OdpowiedzUsuń
  2. Naprawdę warto tam się wybrać . Z tego co pamiętam to lody są "w zasięgu przeciętnej kieszeni" a porcje są bardzo duże, można zjeść też jakiś konkretny posiłek . Najlepiej o aktualne ceny spytać panie w biurze podróży . Pozdrawiam serdecznie=)

    OdpowiedzUsuń