niedziela, 29 maja 2016

Koszulka z szerszeniem =)


Zbliża się Dzień Dziecka i koniecznie trzeba obdarować swoje pociechy jakimś drobiazgiem.
Ja swojemu co prawda dorosłemu dziecku postanowiłam sprezentować koszulkę z „obrońcą”=))

Na koszulce namalowałam szerszenia .Vespidae crabro). Ten przedstawiciel grupy żądłówek to największy z osowatych występujących w Polsce. Szerszeń to owadzi rozbójnik żywi się owocami, sokiem niektórych drzew ale nie pogardzi mniejszym owadem. Jeśli jesteśmy uczuleni na jad owadów błonkoskrzydłych to jego ukąszenie może być groźne ale tak samo jest w przypadku ukąszenia przez pszczołę czy osę. Ukąszenie szerszenia jest bolesne między innymi dlatego ,że jego jad zawiera acetylocholinę powodująca silne pieczenie rany. Miałam tą wątpliwa przyjemność poznać jak boli ukąszenie tego owada brr.
Szerszeń europejski to owad z rodziny osowatych (
Szerszenia udało mi się sfotografować w ogrodzie mojej mamy .
W malowaniu pomogła mi jednak fotografia znaleziona w Internecie.
Kupiłam farbę koloru miedzi, przydała się do sportretowania szerszenia jak ulał=)
Mam w domu drewniane pszczółki przyleciały podziwiać groźnego kolegę …Lubicie szerszenie? Ja wolę podziwiać szerszenie , osy i pszczoły na rysunkach i fotografiach=))

Potrzebne są:
kalka barwiąca
ołówek
pisak do tkanin
farby do tkanin
koszulka (19,99 zł. Reserved )2 komentarze:

  1. No więc tak... :) nie przepadam za owadami i wszelkim robactwem, choć z podziwem patrzę na kunszt z jakim natura je stworzyła. Są piekne i przerażające zarazem. Podziwiam je ale wolę trzymać się od nich z daleka. W zasadzie lubię tylko biedronki, ale te nasze czerwone w czarne kropki :). Na szczęście nie mam fobii z tym związanej, ale boję się ukąszeń i wszystkiego tego co za soba niosą. Ukąsił mnie kiedyś pewien przedstawiciel pajęczaków i do dziś walczę ze skutkami... Ale szerszeń na koszulce to prawdziwy majstersztyk. Super wykonanie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Podzielam w pełni opinię o "robactwie" fajni to oni są w bajkach=) Dzięki za odwiedziny , pozdrawiam serdecznie=)

    OdpowiedzUsuń