piątek, 22 kwietnia 2016

Nocna koszula z magnolią...

I znów zakwitły magnolie w naszym mieście i zrobiło się bajkowo.
Magnolia ((Magnolia) to rodzaj drzew lub krzewów z rodziny magnoliowatych Pochodzi z Azji Wschodniej , Ameryki Południowej i Północnej w Polsce hodowana jest jako roślina ozdobna. Znamy około 250 gatunków tej pięknej rośliny. Magnolie zawdzięczają swoja nazwę Charlesowi Plumier, który nazwał je tak na cześć francuskiego botanika Pierre'a Magnola. Te niezwykle rośliny są otaczane swoistym kultem w Korei Północnej i traktowane jak symbol kraju na równi z godłem czy hymnem . Chińczycy uważają ,że kwiat magnolii symbolizuje czystość i szczerość .
 Magnolie zdobiły Zieloną Górę (Grünberg ) jeszcze przed wojną. O najstarszych magnoliach wspomina Agnieszka Kochańska w Roczniku Lubuskim z 2006 roku Tom 32 cz. 1 „Egzotyczne drzewa Zielonej Góry”. Wspomina o trzech drzewach magnolii między innymi o 5 metrowym drzewie rosnącym w podwórzu przy ul. Reja, na odcinku pomiędzy Al. Wojska Polskiego i ul. Jedności. Jednak największe prawdopodobnie drzewo magnolii rośnie przy ulicy Wypoczynek. Tyle o samych magnoliach.


Kupiła sobie za niewygórowana cenę 27,90 zł. w sklepie sieci C&A produkt , który według informacji na metce jest „sukienką bawełniana” a według mnie jak nic nadaje się na nocną koszulę. Nie rozumie czemu bawełniane nocne koszule są dość drogie nawet te pozbawione ozdób i niekoniecznie dobrej jakości.
Kolor owego produktu bawełnianego to kolor fuksji lub jak powiedziałby to mężczyzna ciemno różowy. W pierwszej chwili miałam zamiar wymalować na niej fuksje ale wystarczyło wyjrzeć za okno by zmienić decyzje. Za oknem na podwórku kwitnie piękne drzewko magnolii. Namalowałam więc magnolie. Moja nowa koszulka pasuje kolorystycznie do mojego zupełnie niedrogiego szlafroka. Można rzec przypadli sobie do gustu.
2 komentarze:

  1. Uwielbiam magnolię :):)
    Ślicznie wyszły te malowane magnolie na sukienko-koszuli:):)

    OdpowiedzUsuń
  2. Też lubię magnolie i bardzo mnie cieszy ,że moja sukienko-koszulka się podoba=)
    Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń