środa, 9 grudnia 2015

Coś z niczego czyli jak zapakować i zaoszczędzić=)) ( uzupełnione )

Czas biegania po sklepach   uważam za otwarty . W sklepach można spotkać zabieganych ludzi szukających prezentów dla najbliższych i z niepokojem patrzących na ubywające zasoby finansowe w portfelu.

Prezent należy koniecznie efektownie zapakować a to kolejne wcale nie takie małe koszty.
Torebki torbeczki , pudła i pudełka, ozdobne papiery i kokardy wszystko to piękne podkreślenie uroczystego charakteru podarków i dodatkowe koszty... niestety.
Dawniej na lekcjach "prac ręcznych" uczono dziewczęta i chłopców też jak gospodarować domowym budżetem i jak oszczędzać. Dziś kolorowe reklamy kuszą i sprawiają ,że o oszczędzaniu przypominamy sobie po  świętach . Więc kupujemy, kupujemy a jak nie to jest nam przykro i czujemy niedosyt ... Aj dość trucia =))
Dziś pokazać chcę jak z tego co mamy tanio szybko i skutecznie zrobić opakowania na świąteczne podarunki . Nie wydać , nie nudzić się wieczorem przed telewizorem i jeszcze mieć satysfakcję z dobrze wykonanej pracy...

W każdym domu nie brak pudeł i pudełek np. po butach , ciastkach czy innych .


Niektóre pudełka są tak zrobione ,że bez trudu można je przewrócić "podszewką " na wierzch jak to po klamce . Wystarczy na wieczku przykleić, przyszyć zeszłoroczną kartkę świąteczną , środek wyłożyć papierową serwetką. Dołączyć karnecik zrobiony z boku innego pudełeczka, tym razem po perfumach i gotowe.

Pudła po butach świetnie wyglądają jeśli okleimy je ozdobnym papierem , zawsze zostawiam papier z opakowań świątecznych prezentów. Wnętrze pudła można wyłożyć kawałkiem tiulu lub szyfonu dołączyć jeszcze kolorową kokardę i oczywiście włożyć prezencik=)


W każdym domu można znaleźć też papierowe torby po zakupach i kolorowe czasopisma nie brak w nich świątecznych akcentów. Wycinamy obrazek przyklejamy w miejscu napisu reklamowego, dowiązujemy kokardę z karnecikiem oczywiście , karnecik "domowej roboty" .


 Takie papierowe torby są  tańsze  niż kupno ozdobnych drogich torebek na prezenty.
Oczywiście to są tylko moje skromne podpowiedzi  sposób w jaki pakujemy nasze prezenty to indywidualna sprawa. Ale zaoszczędzone pieniążki można przeznaczyć na przykład  na karmę dla


bezpańskich kotów ....bo ja wiem potrzeb jest mnóstwo.


W tym roku (2018) postanowiłam pokazać jeszcze dwa pomysły jak wykorzystać kartony po obuwiu  i efektownie zapakować świąteczne podarunki.

Pojawiły się ostatnio pudla na buty które można łatwo odwrócić na "lewa stronę".

I choć te kartony są zrobione z papieru uzyskanego w 100% z recyklingu to nic nie szkodzi dać im drugie życie?;)
Nie są kolorowe ale od czego nasza pomysłowość. Wystarczy wyłożyć je w środku kolorową  bibułą  i dopiąć kokardę tez można powiedzieć z recyklingu bo kupioną w Second hand .

 Jeśli ktoś woli bardziej strojne opakowanie  to proponuję wymalować pudło w złote wzorki  posłużyłam się przy tym gotowymi szablonami
.

Środek  pudelka wyłożyłam materiałem z brokatowym wzorem w takich samych czerwonozłotych kolorach.Tkanina jak i ta z której zrobiłam olbrzymią złotoczerwoną kokardę pochodzi również z
Second hand-u.Jak zwykle życzę dobrej zabawy !
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz