sobota, 23 lipca 2016

Miasto moje w kilku letnich odsłonach=)


Już od kilku dni planowałam wypad z aparatem do miasta , w miasto, na miasto zależy jak kto woli lub z jakiego regionu przybył do Zielonej Góry.
W każdym razie dziś przyszedł ten dzień.Bachus i bachusiki tych to przedstawiać nikomu nie trzeba każdy kto zawita do naszego grodu wyjeżdża z fotografia tych zabawnych ludzików rozmieszczonych prawie w każdym zakątku starego miasta.Po drodze zobaczyłam swoiste ogłoszenia na drzewie ktoś ostrzega przed zaśmiecaniem trawnika ba nawet pisze ,że wie kim jest śmiecący . Dalej mniejszymi literkami widnieje groźba,że śmieci są zbierane i jak zaśmiecanie nie skończy się to owe butelki po alkoholu wylądują pod drzwiami wiadomej osoby=)) Wolę takie kartki przyklejone do drzewa niż bazgroły sprejem na murze w stylu "Baśka to nierządnica" .

Jak już mowa o malowaniu po ścianach to zapewniam ,że lubię prawdziwa sztukę ulicy (graffiti).
Takie właśnie powstało na jednej ze ścian naszego miast namalowali go młodzi ludzie , którzy przyjechali do nas na Światowe Dni Młodzieży .


W zakamarkach miasta może nie jest tak kolorowo i wieczorem niezbyt bezpiecznie ale to właśnie takie zakamarki przyciągają uwagę fotoamatorów , maja specyficzny urok i niestety również zapach=))Miasto  uwielbia ruch ,zabawę ciągle coś się tu zmienia , ciągle coś przybywa lub znika . Lubię urokliwe kafejki i lodziarnie w jednej z nich zobaczyła nietypowe dekoracje. Może nie nadają się do udekorowania małego mieszkania ale tu pasują jak ulał=)Na rynku pojawiły się "ruchome" lodziarnie i kolorowe parasole jest kolorowo i radośnie nawet gołębie jakby mniej nachalne bardziej zajęte sobą.
 A z okna spogląda na mnie jegomość w kapeluszu dopiero po chwili zoriętowałam  się, że to zaproszenie do teatru.Zapraszam na spacer po moim mieście w letni gorący dzień .

6 komentarzy:

 1. Świetna fotorelacja. Z przyjemnością powędrowałam po zakamarkach Zielonej Góry i nie tylko.
  A grafitti cudne......

  OdpowiedzUsuń
 2. Warto wpaść do nas podczas Winobranie zobaczyć korowód , po wędrować szlakiem "bachusików", zajrzeć do Palmiarni , na winnice no i spróbować naszego lubuskiego wina=)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna wycieczka po Twoim mieście. Nigdy nie byłam w Zielonej Górze. Pozdrawiam gorąco.

  OdpowiedzUsuń
 4. Grafika stworzona przez uczestników ŚDM jest bardzo wymowna. Ciekawi mnie czy dotrwała do dnia dzisiejszego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten mural narazie przetrwał choć.sztuka ulicy jest "ulotna" i wiele murali "zniknelo" bo budynki zmieniły elewację .😊

   Usuń